Kronika řádu Anarúth anaruth
2007 2008 2009 2010 2011
2012 2013  2014/2015

 

ROK 2009

 

18.ledna 2009
In-game zpráva o doplnění údajů o své postavě , která byla napsáná nesmlouvavě ve smyslu, že pravidla jsou od toho aby se dodržovala a vedení AO tady není od toho, aby neustále přípomínalo co se má udělat. Bylo v ní naznačeno, že AO je výběrová společnost a že členem může být jen ten kdo jím být chce a nikoliv každý kdo šel náhodou okolo. Tato zpráva roznítila členy, přestože se týkala převážně nových členů AO kteří si zatím nedoplnili údaje o své postavě. Řešily se odchody prvotních členů i schopnosti vedení reagovat na podstatné věci.
Z řádu AO odchází Dari.

 

1.února 2009
Navrh Reputační systém - pravidla.
Raisthir (Thanathir) nastínil pravidla a bodové hodnocení v řádu AO.

Ve světle warningu - Catheriel, Gunglir a rozdílnosti názorů hráčů byl přijat převážne záporně.

 

1.února 2009
Diskuze k warningu - Catheriel, Gunglir
Diskuze ohledne warningu , ktere hned na začátku předcházelo rozloučení Gunglir, který se rozhodl odejít z AO.
Raisthir (Thanathir): "- kdy a jak došlo k útoku/nerespektování mistra AO včera 31. 1. 2009, v průběhu dne, vulgární a ze strany mistra ničím nevyprovokovaný (kromě skutečnosti,že si dovolil lognout do hry a pozdravit) slovní útok, veřejně, na kinchatu, po jeho lognutí do hry - jak znepříjemňujeme hru ostatním vulgarita, nepřiměřené opakující se "verbální" útoky na členy Řádu, které nejsou ze strany cíle brány jako vtip"
Približná reprodukce chatu:
Borondil: "Vítej Matko moudrých"
Gunglir: "co to je zas za žvásty?"
Catheriel: "to je asi to, že její děti mají větší IQ jak dement"

Rozbehla se diskuze ohledne chovani a pouzivani titulu.
Raisthir (Thanathir) : "Nikolivěk, na oslovování tituly si tu nikdo z oficírů (včetně mne) nepotrpí a rozhodně to není nedostatek oslovování tituly, který zapříčinil tuto situaci. Vulgární chování je, když přímo jiného častuji sprostými výrazy bez toho, aby druhá strana toto brala jako žert a byla s tím srozuměna.
Slovní útoky a výpady proti lidem tady již kdysi byli, neřešili se a někteří kvůli tomu předstali hrát LOTRO, případně opustili AO. Řešení se vám líbit nemusí, ale ze strany vedení AO nebude podporováno hulvátství na úkor slušnosti. Toto nebude tolerováno v případě kohokoliv z AO a rozhodně podobné chování nebude tolerováno v případě lidí, které jsem si zvolil (a oni přijali) k tomu, aby trávili množství svého volného času (a v jistých případech i investici soukromých reálných finančních prostředků - nebo si snad někdo z vás myslí, že doména a hosting jsou zadarmo a samozřejmostí?) vymýšlením věcí, které by ostatním měly zpříjemnit hru. Pokud chcete tyto lidi urážet, nechápu, co ještě děláte v AO. Pro takové chování zde místo nebylo, není a nikdy nebude.
"

Borondil : "Nikdo nikoho v našem řádu nemusí uctívat a titulovat jakkoliv, vše je na dobré vůli a chuti zůčastněných.Ale na druhou stranu by se lidi na kinhatu neměli chovat hrubě a pubertálně. Toho máme asi všichni dost v RL. Toť můj názor"
Gunglir : "Budovani kultu vlastni dulezitosti se vam ponekud zvrhlo v bohapustou frasku, pani oficiri. Ale to je vase vec. Pokud chcete mit sterilni kinship, kde se akorat budete titulovat, mluvit jenom slusne a kraftit, jen do toho, jste na dobre ceste. Uz ted je mi lito vsech, kteri vas pohled na svet nesdileji."
Odchází další bývalý Velmistr řádu AO Catheriel.

 

2.února 2009
Proč byl vyhozen Sludig. Diskuze byla Mistrem řádu Borondilem přesunuta do interního fora AO, což vyvolalo bouřlivou diskuzi ohledně toho zdali chce vedeni AO demokratickou diskuzi, nebo se snaží celou věc zamést pod koberec. Byl zveřejnen chat ze hry - k posouzení důvodů proč byl Sludig vyhozen. V následné bouřlivé diskuzi napsal:
Catheriel: Mohl by někdo vysvětlit, proč je toto vlákno (debata) v interní sekci? Aby se nemohl Sludig a Gunglir vyjadřovat? Aby nebyla vidět PRAVDA v podobě logu z kinchatu?? Na tohle si dovolím citoval Almycha "dite do prdele!"
V reakci na jeho komentář a urážku Mistr řádu Miky zablokoval jeho účet :
Miky: Tady je udelen prozatim casove neomezeny banan, ja chapu, ze clovek muze byt vykolejeny, ale pokud to neumi vyjadrit vicemene v mezich normy, tak se mu musi pomoct. Tento post je jen posledni kapka do velkeho more. Pokud s tim ma nekdo problem, tak je jen jeho.
V dalším pokračování diskuze Borondil argumentuje tím že dotyčný skákal do řeči a urážel.

 

2.únor 2009
Politický systém - změna ? založeno Macropusem.
Diskuze oponentů vedení. Úvahy nad způsobem odchodu (případně vyhozením) členů řádu AO a také nad dalším setrváním v AO. Účastníci:  Macropus, Gunglir, Belobrad, Aeled, Presco, Catheriel, Cimrek, Belg

 

2.února - 13.února 2009
Na základě nespokojenosti s vedením AO (včetně kauzy Sludig) dochází k odchodů členů.
Ti kteří se rozloučili na fóru AO jsou níže uvedeni.
Belg, Garon, Wazalsky, Presco ,Katcak(Elthinbor), Arathoron, Elenmenel, Macropus, Taurea, Narring(Venceslav), Aeled, Dobe(Randor), Griborn

 

17.února 2009
Dochází k rezignaci Velmistra.
Raisthir (Thanathir) : "........ původně jsem se domníval, že zde bude i bezva komunita. Inu, musím souhlasit s názorem jistého človíčka, že komunita okolo LOTRO stojí za starou bačkoru (a tímto se omlouvám několika výjimkám). Ale stejně jako v reálném životě nevyhledávám společnost lidí, kteří jsou drsní frajeři, po nocích se bijí po barech, mluví jako kanál s tím, že tak je to přeci normální a správný chlap mluví jedině takto, kteří do očí řeknou člověku A a za jeho zády udělají B, společnost lhářů a kdejakých nedobrot, nevidím důvod, proč bych v takové společnosti měl trávit svůj virtuální volný čas, navíc pak ve hře, kterou si platím. A protože je to pouze hra, nevidím sebemenší důvod pro to, abych se jakkoliv povznášel, přecházel, případně ignoroval fakt, že mi LOTRO bylo natolik znechuceno, že mě přestalo bavit. Pitoreskní atmosféru dotváří fakt, že jste snad skutečně očekávali, že se začneme chovat jak inkvizice, budeme vyslýchat svědky a provádět jiné důkazy, když z povahy věci musí být zřejmé, že veškeré konflikty nakonec končí tvrzením proti tvrzení. A házení špíny do hry skutečně nepatří. Pokud se chcete v rámci hry skutečně takto realizovat, prosím, ale bez mojí účasti. Myšlenka komunity lidí, která doržuje pravidla, které si sama stanovila a chová se k sobě vzájemně s respektem, se neujala a důvody proč ne, jsou stejně ubohé a absurdní jako důvody proč byl zvolen RP server.
A na námitky lidí, kterých si neskonale vážím, předem odpovídám, že svět J.R.R.Tolkiena je pouhou polovinou. Druhou tvoří lidé okolo. A bohužel těch pár (navíc někteří byli ještě za starých dobrých dob z AO vyštípáni) ten celkový dojem nenapraví, nicméně pokud budou mít zájem, kdykoliv se s nimi rád uvidím, či zapředu debatu ........"

Tato rezignace vyvolala ve zbývajících členech AO diskuzi. Raisthir (Thanathir) svoji funkci složil do rukou Borondila , včetně převedení pokladny. Po své rezignaci byl vyloučen z řádu AO.

 

18.února 2009
Příspěvek Velmistra Borondila:" Zdravím vás, včera jsem se stal provizorním Velmistrem řádu Anarúth. Toto je pozice kterou nechci a neumím vykonávat. Jestli něco nemám rád tak je to usměrňovat lidi a říkat jim co dělat mají a nebo naopak nemají, což je základní předpoklad pro člověka vedoucího kinship. Za sebe si chci hrát a užívat atmosféru Středozemě ne řešit koho přijmout, koho ne, kdo zaplatil na nájem řádového sídla a kdo ne, nebo kdo jak nadával komu a proč. Po zvážení stávající situace jsem se rozhodl takto: Členové řádu(bez ohledu na status ve hře tedy i rekruti) mají čas do neděle 22. února 2009 do 22.hodiny večerní aby zvážili zda jim tento kinship stojí za to aby o něj bojovali a přihlásili se na pozici Velmistra."

 

19.února 2009
Jediná přihláška na kandidaturu přisla od Andulien:" Jelikož mi není lhostejné co se děje s Anarúth Order a nerad bych se díval na jeho zánik, chci se tímto ucházet o Velmistrovské křeslo řádu Anarúth. Nejsem tu moc znám  a nejsem v kinshipu moc dlouho. Moje vize řádu Anarúth je, se pokusit udržet tento kinship i po tom všem co se stalo na živu a při síle, vytvořit příjemné prostředí pro hráče jak stávající tak nové. Vím, že to nebude vůbec jednoduché. Momentální situace je hodně vypjatá a je možné, že nová hlava řádu nic nevyřeší a je i možné, že v řádu zůstanu nakonec sám. Jsem light RP hráč a do hry si chodím odpočinout, užívat si Středozemě a za přáteli. Nehodlám nikoho nutit do RP vystupování. Jediné co budu od Vás na oplátku já požadovat je vzájemná slušnost, nehodlám číst na chatu jak se někdo posmívá RP hráčům ( nezapomeňte, že hrajeme na RP serveru), sprostá slova a napadání ostatních členů."

 

22.února 2009
Kandidaturu Andulien podpořili: Borondil, Tharduil, Thrur, Ammelie, Coxonin, Miky, Mangon.

 

24.února 2009
Byla uvedena do funkce Velmistra Andulien dcera Alcarintura z rodu Lorliasů.
Jako své Mistry zvolila: Alarcawen(Miky) starost o portál web, Borsi (Borondil) starost o craft, banku a výběr desátku , Frenak dostal na starosti všechny rekruty a jejich dotazy.
*** Velmistr: Andulien, známí Mistři řádu: Borsi (Borondil), Alarcawen(Miky), Frenak

 

24.února 2009
Rozšířeno členstvo mistrů o Atla (Olusriel), který dostal na starost pořádání výprav ve Středozemí.
*** Velmistr: Andulien, známí Mistři řádu: Borsi (Borondil), Alarcawen(Miky), Frenak, Atla (Olusriel)

 

2.března 2009
Andulien:"Slyšte, slyšte! Doba nejistoty a obav je za námi a život se vrací zpět do svých vychozených cestiček. Je potřeba tedy opět začít s výběrem desátku řádu neboť majitel pozemku na jehož půdě stojí naše řádové sídlo žádá 345 stříbrných týdně což je nemalá částka. Desátek řádu byl tedy stanoven na 100 stříbrných měsíčně.Pokladníkem řádu byl ustaven pán jež si říká Anaruth a na něj směřujte své váčky s penězi. Všechny ostatní pravidla zůstali zachovány tedy lze platit i dopředu, osvobozeny jsou postavy s levelem menším než 21, platí se jen za hlavní postavu a do 15. dne v měsíci. Veškeré nutné informace jsou umístěné též na titulní straně našeho fóra."

 

5.března 2009
Tímto dnem již mohou všichni rytíři (member) využívat truhly v řádovém sídle.
Omezení pro vstupu pouze vedení řádu AO bylo zrušeno.

 

27.dubna 2009
Skumfil
Před branami Skumfilu se sešla výprava složená ze silných šampionů Kalydora a Frenaka, hbitého lovce Arathorona, trpaslíka Borsiho a elfí léčitelky Andulien. Bohužel v tomto složení se nepodařilo uspět, byli proto povoláni zkušenější členove. V nové sestavě Atla, Frenak, Arathoron, Borondil, Andulien se výprava probila skrz obě části tunelů a nakonec pokořili v nejhlubší síni sídlícího pavouka Hwandrina.

 

28.dubna 2009
Great Barrows
Před vstupem do podzemí v Great Barrows se sešli šampión Golondir, učenec Egelnard , lovec Nimdol a obránce Miranori. Podařilo se jim zdolat Sambroga , jehož trofej byla později vyvěšena v řádovém domě.

 

4.května 2009

Proběhlo přijetí nového člena - Nimdol (Abheniel).
 
4.května 2009
Fil Ghashan
Skupinka rytířů řádu Anarúth pokusila zasadit překvapivý úder skřetímu vojsku v Trpasluji, které se tam shromážďuje pro útok na Lorien. Rytíři si předsevzali v přestrojení proniknoutit hluboko do kasáren skřetí armády ve Fil Ghashan a rychlým úderem zabít jejich velitele Taluga, což se na po strastiplných událostech podařilo. Skupinka byla ve složení Borsi, Frenak, Kalydor, Alarcawen a Andulien.
 
5.května 2009
Proběhlo přijetí nového člena - Miranori (Miranel).
 
5.června 2009
Proběhlo přijetí nového člena - Gwyndor (Ketth).
 
7.června 2009
Proběhlo přijetí nového člena - Ravenhir
Z leva: Ravenhir, Eldhaeven, Mangon, Nimdol, Andulien, Miranori, Atla, Frenak, Borsi, Coxonin

 

4.července 2009
Na vlastní žádost se zmenšil počet mistrů řádů, odstupující byl Atla (Olusriel).
*** Velmistr: Andulien, známí Mistři řádu: Borsi (Borondil), Alarcawen(Miky), Frenak

 

5.července 2009
Proběhlo přijetí nových členů - Dwargrn, Borindil, Akogorn, Poricanor, Anatan.
Zárověň je jmenován mistrem Nimdol
*** Velmistr: Andulien, známí Mistři řádu: Borsi (Borondil), Alarcawen(Miky), Frenak, Nimdol

Z leva zadní řada: Mangon, Anatan, Giltanas, Poricanor, Frenak, Andulien, Nimdol, Coxonin, Arwindul, Akogorn
Z leva přední řada: Dwargrn, Miranori, Borsi, Borindil

 

12.července 2009
RP Event - Hledání meče řádu Anaruth.
Na tento den byli svolani členové řádu aby jsme se pokusili najit meč našeho řádu. Indicie vedly do pevnosti Fornost, kde se meč nalezl u zrádce Harzdina.
Vlákno na celou RP akce http://www.anaruth-order.cz/index.php?topic=23276.0

 

12.července 2009
Zároveň proběhlo přijetí nového člena - Meiraelle.
Z leva zadní řada: Eldhaeven, Poricanor, Jaireth(Jirras), Frenak, Macropus, Andulien, Nimdol, Coxonin, Meiraelle, Giltanas
Z leva přední řada: Ravenhir, Borsi, Miranori, Dwargrn

 

9.srpna 2009
Společnost Borsi, Nimdol, Giltanas, Miranori , Andulien, Coxonin, Almycha dokončila Book15 , Volume I. Odměnou byli bílí koně, které jsou společně s celou skupinou na fotografiích.
Z leva: Borsi, Nimdol, Giltanas, Miranori , Andulien, Coxonin

 

16.srpna 2009
Proběhlo přijetí nových členů - Acemanius, Hoblin, Filomin
Zárověň je jmenován mistrem Miranori
*** Velmistr: Andulien, známí Mistři řádu: Borsi (Borondil), Alarcawen(Miky), Frenak, Nimdol, Miranori
Z leva zadní řada: Medvěd(Acemanius), Meiraelle, Anatan, Andulien, Coxonin, Acemanius
Z leva přední řada: Hoblin, Miranori, Borsi, Borindil, Filomin

 

18.srpna 2009
Úspešná výprava Volume II , Book IV, Chapter 7: The Drowned Treasury, kde při jedné ze zastávek vznikla tato fotografie, kde Miranori zvažuje zdali zůstane navždy na této hroudě zlata.
Z leva: Miranori a tajemný hlídač pokladu.

 

23.srpna 2009
RP Event - Oslava narozenin Velmistra Andulien.
Na tento den byli svoláni členové řádu do hospůdky
,The Comb and Wattle Inn,, ve vesnici Combe na Hůrecku, aby oslavili narozeniny. Nakonec se situace zvrhla a bojovali jsme o život Ametysty.
Z leva na 12 hodině: Andulien, Filomin, Dwargrn, Coxonin, Ametysta(Borsi), Meiraelle, Giltanas,  Eldhaeven, Miranori, Ketth, Nimdol, Anatan
Proběhlo přijetí nových členů - Nordon
Z leva zadní řada: Anatan, Giltanas, Jirras, Arwi, Andulien, Nimdol, Meiraelle, Coxonin, Eldhaeven
Z leva střed: Nordon, Miranori, Dwargrn, Borsi
Z leva přední řada: Ketth, Filomin

 

24.srpna 2009
Úspešná výprava a pokoření Gurvanda v Dark Delving.
Z leva : Miranori, Borsi, Nimdol, Andulien, Almych, Ketth
 
21.září 2009
Další úspešná výprava a pokoření Gurvanda v Dark Delving tentokrát již v Hard Modu.
Nasledující slova sepsal Borsi (Borondil ) : "Gurvand byl včera zabit v naprosté tmě řádovou výpravou ve složení ochránce Miranori, válečníci Coxonin a Frenak, lovkyně Nimdol, léčitelka Andulien a kapitán Borondil. Podařilo se nám uspět na poslední pokus když už naděje pohasínala a smutek z neúspěchu se vkrádal do našich srdcí. Detaily boje si moc nevybavuji, nejsem si například jist zda někdo při něm padl nebo sme celý boj zvládli beze ztrát. Nicméně vím že to byla úžasná souhra a snažení celé výpravy, každý člen výpravy se vybičoval až na hranice toho co je možné s jeho povoláním dosáhnout a odměna za to byla sladká."
Jen dodám že poslednímu uspěšnému pokusu v tom dni předcházely čtyři neúspěšné pokusy kde největší počet selhání drží Miranori jenž se nechal dvakrát zkopnout dolů z plošiny.
Z leva : Frenak, Coxonin, Miranori, Borondil, Andulien, Nimdol
 
22.září 2009
Výprava směr Annuminas
Výprava navštívila zapomenuté ruiny Annuminasu, kde jsou k vidění takové skvosty architektury jako palác Arnorských králů a nebo hrobka krále Valandila , jen slavné Annuminaské zahrady si nechala na přiští výpravu.
Z leva : Borondil, Arathoron, Nimdol, Miranori, Anatan, Coxonin
 
21.října 2009 
RP Event - Cesta
Tak sa nám už blíži čas kedy sa vydáme na našu Cestu.
Tak ako Frodova aj naša bude rozdelená na niekoľko častí...
Tak ako Frodova aj naša začne v Hobitíne na Kopci a odtiaľ sa pustíme po jeho stopách.
Těmito slovy začínala pozvánka od Nimdol na výpravu po stopách Frodo Pytlíka.
Z leva zadní řada: Frenak, Filomin, Coxonin, Andulien
Z leva přední řada: Borsi, Nimdol, Hoblin, Miranori,
Dwargrn
 
26.-27.října 2009 
Rift RAID

Výprava řádu za Balrogem.

 
3.listopadu 2009
Druhá HM úspešná výprava na Gurvanda v Dark Delving.
Z leva: Borondil, Miranori, Andulien, Dwargrn, Abheniel, Giltanas
 
6.prosince 2009

Proběhlo přijetí nových členů - Kratorond

Z leva zadní řada: Harandir, Eldash, Andulien, Miranori, Kratorond, Borsi, Coxonin
Z leva přední řada: Filomin, Rozarka
 
13.prosince 2009
RP Event - Konec, je čas na změnu a rozloučit se
Toho památného dne stala se velká událost v historii řádu. Rozrůstající se zlo a neutuchající nájezdy skřetů donutily náš řád opustit řádové sídlo. Poslední obraz jenž zachycuje přítomné v našem sídle následuje.
Z leva zadní řada: Giltanas, Harandir, Ravenkeep, Kratorond, Andulien, Vanwerd, Meiraille, Coxonin, Frenak
Z leva přední řada: Borsi, Nordon, Timorin, Miranori, Baerin, Dwargrn

Obsah řádových truhel jsme pobrali do baťohů, shromaždili vzácné vybavení a před odchodem jsme si naposledy vyslechli písěn zahranou kvartetem našich členů pod stromem u našeho bývalého sídla.

Po té jsme se neprodleně vydali do Thorinových hal.
V Thorinových halách jsme byli přijati Orgrnem toho času poradcem Lorda Dwalina.
Ten nám tlumočil žádost aby náš řád ukázal svoji udatnost a shromáždil dourhandské trofeje a zabil draka jménem Brúllug.
Úkoly byly splněny a následovala cesta k nabízenému novému řádovému sídlu, po cestě se stala zvláštní věc,
řádová výprava potkala tajemného člena našeho řádu - pana Anarútha o jehož existenci mnozí věděli, ale jen velmi málo členů ho vidělo.
Výprava dorazila za doprovodu Orgrna do čtvrti Fróthól kde nám bylo nabídnuto nové řádové sídlo, které jsme přijali.
Tak se skončila největší událost řádu od dob jeho založení , bylo přesunuto řádové sídlo.
.
 
22.prosince 2009
Samath Gul
V tento den se našemu řádu podařilo zdolat tuto pevnost v Mirkwoodu (bez HM).
První fotografie ukazuje odhodlání skupiny před tanečními kreacemi.
Z leva: Abheniel, Andulien, Filomin, Ravenkeep, Miranel, Borsi
Na druhé fotografii již závěrečné foto po finále.
Z leva: Andulien, Borsi, Miranel, Filomin, Ravenkeep, Abheniel
 
23.prosince 2009
RP Event - Oslava Vánoc
Setkání před vánocemi. Proběhlo několik hudebních vystoupení různých hudebních skupin.

 

 

Kdo je přítomen?

Právě přítomno: 5 hostů a žádný člen

Uživatelské menu

Odkazy

Lotro.com
Oficiální stránky hry The Lord of the Rings online
Ofic. forum
Oficiální US diskusní forum o hře
Správa účtů
Správa účtu u Turbine.
Lorebook.com
Povedené stránky Turbine o hře Lotro. Najdete zde přehled o řemeslech, monstrech a dalších důležitých věcí.
BurgZerg-traits
Stránky s přehledem virtues a deedů k jejich získání
Lotro steeds
Přehled všech ořů které lze ve Středozemi potkat