Kronika řádu Anarúth anaruth
2007 2008 2009 2010 2011
2012 2013  2014/2015

 

ROK 2012

 

Prolog

 

Někdy odpoledne, druhé patro řádového domku, kancelář...

 

Do menší místnosti osvětlené lampami a vyhřívané praskajícím krbem vstoupil  vysoký elf v dobře padnoucí róbě a pozdravil statného trpaslíka žmoulajícího v mozolnatých prstech značně opotřebovanou násadu od pera. Právě se s vyčerpaným výrazem skláněl nad jakýmsi pergamenem.
"Mae govannen, Ty Thoorh! Vidím, že v roli Správce máš plné ruce práce... Chtěl jsi se mnou mluvit - dlouze nebo krátce, jen vyhněme se hádce!" A smíchem dobrotivým jasně naznačil, že ačkoliv by mohlo dojít na dohady, do hádky se rozhodně se svým přítelem pouštět nehodlá... Trpaslík zvedl hlavu a bylo vidět, že je moc rád za vyrušení. Zabodl pero do držáku a elf v duchu zaúpěl, když viděl tu kaňku, co se při rychlém pohybu snesla někam do pergamenů...

 

"Vítej pane Malfe, Ochránče písma. Moc rád tě vidím. Chtěl jsem s tebou mluvit ohledně jedné záležitosti, ale nejdříve si připijeme na shledání. Mám tu velmi dobrý soudek proslulého Bomburova ležáku...  A snažím se, občas marně, sám nepít."
Elf se viditelně zarazil, ale když viděl trpaslíka, jak nalévá silný pěnivý nápoj do hliněného korbele pro návštěvy, nadechl se k odpovědi.
"Tuze pěkný džbánek máš! Vidím, že jej dobře znáš! Omluv moji zdrženlivost, ale nechej sobě tento skvost!"

 

Nakrátko ostříhaný trpaslík dotočil korbel.  "No nutit tě nebudu, tak ti tedy nenabídnu pivo,"  na jeden zátah korbel vyprázdnil, "ale mám tu ještě několik lahvinek výborného vína z Vinegradu z Velkého lesa,  co uložila ještě paní Gilmarilien. Je prý vytříbené znamenité chuti, zvláště pro elfí smysly." nabídl Malfovi.
"Oceňuji snahu tvoji, to už za námahu stojí!  Podej mi však láhev celou, mám náladu neveselou!"   souhlasil elf a nejraději by se pustil do vyprávění o náročném putování skrze Temný Hvozd, ale viděl, že Thoorh už připravuje důmyslné posezení a tak si jen nahlas vydechl a ukázal částečky zaschlé krve na své holi, což trpaslíka viditelně potěšilo...

 

"Moje řeč, vezmi místo," kývnul Thoorh a s nečekanou zručností odzátkoval menší amforu a do zdobeného skleněného poháru nalil štědrou dávku. Víno lehce zašumělo a na hladině zlatavého moku se rychle ztrácely bublinky. Než se pan Malf  usadil do pohodlného křesla, dolil si Thoorh kameninový tuplák a usadil se na  dřevěnou stoličku naproti.

 

"Na zdraví!" pozdvihl korbel symbolicky do vzduchu a hned se pořádně napil. Malf se zatím těšil z jiskrnosti vína v broušené sklenici a opatrně přivoněl s myšlenkou, že broušená sklenice rozhodně není celá láhev. Voněla však jako slib, jako Lorinen a to mu zvedlo náladu rychleji než by mohlo jakékoliv množství vypitého alkoholu... "Na zdraví" pronesl a pak ochutnal. Ano, to byl Zlatý les a popisovat to nemělo význam. To souznění nemůže žádný trpaslík ani člověk či hobit pochopit. To prostě bylo...

 

thoorh-malf2

 

"Představená by měla být moje žena... Takový vkus je polovina věna! Až tu bude zase viděna, pokloním se na obě kolena!"
"Jistě, ale na chlastačku je toho málo a pochybuju že by jsme to po druhé lahvi ocenili a tak jsem to nechal pro zvláštní příležitosti a sám preferuji ležák."  Malf si v duchu  zacpal uši a představa -chlastačky - jím viditelně otřásla. "Víno se přece nechlastá, můj milý Správce! Pije se dlouze a po malé dávce! Největší radost nám dává tím, že se ochutnává... A nikdy pak nebolí hlava..."
"Jsem rád, že Vám víno chutná, pojďme teď k dalšímu rozhovoru," zvážněl Thoorh. "Situace v našem řádu je nyní vážná, to si nebudeme zastírat, přesto ale ne beznadějná. Spousta povinností se rozprostřela na nemnoho z nás. A jedna stěžejní funkce, ta zatím zůstává prázdná. Je to funkce správce vědění řádu, kronik a smluv, funkce přímo pro váš um a dle vašeho gusta. Není nyní v řádu nikdo tak znamenitý na poli umění a písmaznalství a pokud jste jediný, kdo se toho může chopit, tak se toho chopit musíte. Samozřejmě naprosto dobrovolně, protože jen taková činnost bude mít plody, která se dělá s láskou, citem a radostí. Podívejte se na tohle..." 

 

Trpaslík z velké truhlice vyzvedl truhlici menší, dobře okovanou a umně zdobenou, otevřel ji stříbrným klíčkem a podal Malfovi Knihu. Ne jen tak ledajakou! Do dřevěných desek elf výroby, zdobené intarzií, byl vpleten nápis Kronika Řádu Anarúth Order. Rohy byly okovány ušlechtilou ocelí a přezka byla stříbrná. Malf s posvátnou úctou převzal tento klenot a začal se opatrně probírat jeho stránkami.

 

Vteřiny se  prodloužily v minuty a ty změnily  hodinu, než se elf dokázal odtrhnout. Začátek popisoval založení řádu, byl plných vzletných myšlenek psaným umným elfím rukopisem , pokračoval pak jiným stylem dalšího z kronikářů a končil úpravným, leč hranatým písmem mistra Miranoriho. Tady byl text už spíše strohý, než výpravný a dokonale ilustroval osobu mistra klenotníka. "Taková Kniha je nádhera, můj obdiv všem kdo dotkli se pera!" pronesl konečně Malf.

 

"Ano. Kronika končí minulého roku. Došlo místo. Potřebujeme novou  a  já si na to netroufám" pozvedl trpaslík upracované dlaně...
"Jsem kovář, ne klenotník ani učenec. Tohle bych nerad pokazil..." Trpaslík si opatrně vzal od Malfa knihu a uložil ji do pouzdra. Nerad se jí elf vzdával.
"Další obal je již vyroben, čeká se na někoho, kdo jej naplní..." Elf se hluboce zadíval do trpaslíkových očí...
"Předmětem našeho setkání je tedy Kroniky volání? Historie nás pomalu dohání a špatné je každé čekání... Nacházím jisté odhodlání, ale postrádám informace a nemám zdání, co všechno bylo by vlastně k mání... Nemám rád řinčení zbraní, těším se více z loutnohraní. Ale nepatřím k těm, kdo se všeho straní.  Lákavá nabídka a šel bych za ní, leč málo mám zkušeností na takové psaní..."
Thoorh zvedl hbitě hlavu... "Nu, tak nějaké poznámky mám", hekl trpaslík, když se sklonil k prosté, velké truhle a pošoupl ji ke stolu." Před úžasem oněmělého elfa pak začala růst změť potrhaných papírů, očoužených pergamenů, zakrvácených obvazů a dokonce i kusu skřetí kůže počmárané strašným písmem a jakousi mapou...

 

"Tady jsou poznámky o výpravě na draka," ukázal kus ohořelé rukojeti z kladiva. "Tam nás bylo, vidíš: devět!" Spočítal zářezy a luštil jakési vrypy na rukojeti. "Porazili jsme ho s vypětím všech sil a mě to stálo oblíbené kladivo a shořelou výbavu, ale informace jsem zachránil!" Ukázal elfovi toporo... "A tady je mapa vězení v Dol Guldur, jak jsem z něho s družiníky prchal. Značili jsme si cestu ukořistěným nožem do čerstvé skřetí kůže a zakonzervovali to popelem, aby čáry vynikly," ukázal Malfovi dosti odporný kus smradlavé kůže. "A tady..."
"Dost, můj příteli válečníku! Za tvoji odvahu patří ti nespočet díků! Nezažil jsem toliko bitev a přiznávám, že byl bych už dávno mrtev... Ani mi nevadí nepřátel krev. Proti ZLU sám chovám patřičný hněv! Mám tedy přepsat statečné poznámky a začít v Kronice od nové stránky?" Kancelář řádového domku se naplnila oboustranným uspokojením a z obou rytířů Anarúth Order vyzařovala spokojenost...
"Jasně a abych nezapomněl, tohle jsem pro obal udělal já sám." Thoorh vyňal z truhly plátěný pytlík a z něj vysypal kování nové knihy. A tím Elfa dorazil úplně. Bylo krásné... Jako papír silné rohy z mithrilu, zpevněných prolisy. Hladké a jednoduché. Čistota linií se snoubila s materiálem i představovaným účelem, to kování prostě patřilo na kroniku a bude tam sedět. Malf opravdu nechápal jak tohle mohl vyrobit On...Kovář.  Nicméně, málokdy něco nechápal tak rád!

 

Z hlubokých a rozporuplných myšlenek pak elfa na odchodu vytrhl Thoorh. "Vše ostatní nechám postupně přenést do pracovny a jsem rád, že právě ty budeš dále znám jako  Ochránce Jazyka, písma a písemností." Malf se hluboce uklonil a s rukama plnýma vzácného a jedinečného materiálu odcházel do přízemí, kde ještě dlouho rozjímal nad trpaslíkovými poznámkami a obdivoval úspěchy ostatních rytířů, o nichž se rozhodl předat zprávu celé Středozemi. A nejen Ji.

 

 

22.května 2012 - Po stopách Froda
Dovolím si použít slova Nimdol, stará již několik let, kdy se výprava pořádala v premiéře.
Tak sa nám už blíži čas kedy sa vydáme na našu Cestu.
Tak ako Frodova aj naša bude rozdelená na niekoľko častí...
Tak ako Frodova aj naša začne v Hobitíne na Kopci a odtiaľ sa pustíme po jeho stopách.

20120522 01 20120522 02

20120522 03 20120522 04

20120522 05 20120522 06

20120522 07 20120522 08

20120522 09

 

30.cervna - 7.cervence 2012 - RL Sraz členů Anaruth Order Jeseníky

Setkání v Jeseníkách v chatě Dvěroubenky. Proběhly dva výlety - na blízský kopec a pak údolím Bíle Opavy.
Jedna exkurze na hrad, fotbalový zápas, spousta volejbalových zápasů a ještě více grilování.
 
Foto 1 - chata Dvě roubenky
Foto 2,3,4 - výlet údolím Bíle Opavy
Foto 5 - výlet na blízský kopec
Foto 6 - fotbal , Foto 7 - volejbal
Foto 8 - skupinové foto
20120701chata

20120701bilaopava20120701bilaopava220120701bilaopava320120701vylet20120701fotbal20120701volej

20120701skupina

Další fotografie:

Cossma

Tiaali

Almycha

 

 22.července 2012 - Pasování

Tohoto dne byli pasování Rumba, Palanath, Grinsgar.

*** Velmistr: Gilmarilien (Andulien) , známí Mistři řádu: Thoor, Cossma, Coxonin, Frenak, Boris, Ravenkeep, Miranori
20120722

 

 

9.října 2012 - Pasování

Tohoto dne byli pasování Elauriel, Kulik.

*** Velmistr: Gilmarilien (Andulien) , známí Mistři řádu: Thoor, Cossma, Coxonin, Frenak, Boris, Ravenkeep, Miranori 

20121009

 

6.listopadu 2012 - Rybářské klání, RP-event
Po delší době, bych rád všechny srdečně pozval na malý RP event.
V první fázi by se konaly rybářské závody, vyhlášení vítěze a pak bychom se odebrali na lov orkú a jiného neřádstva v Rohanu.

20121106

 

20.listopadu 2012 - RAID Helegrod
20121120

 

7.prosince 2012 - že by počátek nového sebevražedného komanda?

Elsinor - Rumba - Cossma - Miranelka a za večer 3 zdolané skirmish-raidy.

20121207

 

Kdo je přítomen?

Právě přítomno: 5 hostů a žádný člen

Uživatelské menu

Odkazy

Lotro.com
Oficiální stránky hry The Lord of the Rings online
Ofic. forum
Oficiální US diskusní forum o hře
Správa účtů
Správa účtu u Turbine.
Lorebook.com
Povedené stránky Turbine o hře Lotro. Najdete zde přehled o řemeslech, monstrech a dalších důležitých věcí.
BurgZerg-traits
Stránky s přehledem virtues a deedů k jejich získání
Lotro steeds
Přehled všech ořů které lze ve Středozemi potkat